Choroba naszej cywilizacji.

Medycyna rozwija się w bardzo szybki sposób, z dnia na dzień otrzymujemy coraz to nowsze i skuteczniejsze leki. Jednak mimo tak szybkiego rozwoju spraw nie jesteśmy nadal w stanie skutecznie walczyć z niektórymi chorobami. Nadal wiele z nich jest ogromnym wyzwaniem, mimo że od wielu lat prowadzone są nad nimi nieustanne badania i testy.

Jedną z chorób cywilizacyjnych, która dotyka coraz więcej osób jest otyłość, nieprawidłowe odżywianie, brak aktywności i wiele innych czynników może doprowadzić do niechciany konsekwencji. Niestety pojawia się coraz więcej czynników, które powodują powstawanie otyłości nawet u dzieci, wynikają one zazwyczaj z braku świadomości rodziców. To właśnie oni w dużej mierze są odpowiedzialni za rozwój ich potomka i jego przyszłość pod względem zdrowia. Bagatelizowanie tej sprawy sprawia, że dzieci pochłaniają coraz więcej śmieciowego jedzenia, spędzają czas przed komputerem i nie poświęcają uwagi na sprawy związane z ich zdrowiem.

Co zrobić aby było lepiej?

Należy unikać podawaniu dziecku dużej ilości słodyczy w których mieści się cukier, jak wiadomo ma on właściwości uzależniające wiec w przyszłości dziecko będzie pochłaniało jeszcze większą ilość słodkości. Oczywiście nie musi być to związane z całkowitym zakazem spożywania słodyczy. Alternatywą mogę być własne wypieki w których zastosujemy odpowiednie składniki. Jak zawsze chodzi jedynie o zdrowy rozsądek i umiar pod względem spożywania takich rzeczy. Najlepszym sposobem na zaspokojenie głodu na słodkości jest deser z owocami, który z pewnością przypadnie do gustu wielu dzieciom.

Kolejnym krokiem do zdrowszego życia jest proces uświadamiania dzieci. Należy mówić o konsekwencjach złego odżywania i problemach tej przypadłości. Niewłaściwym podejściem jest również próba przekupstwa dziecka, aby zjadło warzywa i owoce. Dziecko musi być świadome pozytywnych konsekwencji jakie przyniesie mu właściwe odżywianie. Zdrowa dieta koniecznie musi kojarzyć się ze smacznym jedzeniem i fajnie podanym talerzem. Zdrowa dieta może uchronić nasze dzieci przed wieloma chorobami związanymi z otyłością, układem krążenia oraz wielu innych. Dlatego tak ważne jest odpowiednie i racjonalne podejście zarówno rodziców jak i otoczenia w którym przebywają dzieci. Z całą pewnością zdrowy styl życia otoczenia będzie miał przełożenie na dziecko. To naprawdę przyniesie wiele korzyści zarówno rodzicom jak i naszym dzieciom.

Dlatego zalecam wszystkim umiar i zdrowy rozsądek – doktor Marek z Przychodni Pramed 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: