Witamina C ważną składową zdrowia człowieka.

Trudno wyobrazić sobie zdrową dietę bez witaminy C. To ona wpływa na cały organizm człowieka i skutecznie wzmacnia jego układ immunologiczny. Jej niedobory w codziennej diecie mogą prowadzić do poważnych problemów. Braki witaminy C prowadzą do choroby, która jest doskonale znana jako szkorbut. Polega ona na osłabieniu siły mięśni, obrzękach i krwawieniu dziąseł. Typowe dla tej choroby są również krwawienia podskórne oraz utrata zębów.

Cytrusy - bogate w witaminę C owoce

Cytrusy – bogate w witaminę C owoce

W wielu przypadkach zwiększona dawka witaminy C jest niezbędna. Wspiera ona tych, którzy już mają problemy z innymi chorobami i których organizmy są dodatkowo osłabiane przez inne czynniki. W tej grupie, która potrzebuje większych dawek witaminy C są i chorzy na AIDS, i alkoholicy. Witamina C przydatna jest również w przypadku pojawienia się stanów podgorączkowych oraz przy chorobie wrzodowej żołądka. Powinny sięgać po nią osoby walczące z nowotworami oraz ci, którzy od dłuższego czasu żyją w wielkim stresie. W wielu przypadkach osoby takie muszą sięgać po suplementy diety, gdyż codzienne menu nie zaspokaja ich potrzeb. Suplementy diety, w których występuje dodatkowa dawka witaminy C są też zalecane tym, którym niedobory witaminy C zagrażają ze względu na dodatkowe obciążenia lub styl życia. Dotyczy to m. in. tych osób, które doznały wychłodzenia oraz tych, którzy nałogowo palą papierosy.

Witaminy C można szukać zarówno w owocach i warzywach, jak i w suplementach diety. Zalecane są takie produkty, jak cytrusy oraz zielone warzywa – naturalne źródła kwasu askorbinowego.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: